Воскресенье, 01 марта 2015 13:13

Великий піст. Як дотримуватися? Избранное

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

 

Кожного року на початку весняної пори розпочинається Великий піст, який триває сорок днів. У страстний тиждень перед  Пасхою згадуюються останні дні земного життя, страждань, смерті і поховання Господа Христа. Церква завжди закликає не плутати піст і дієту, відзначаючи, що головне в посту — це побачити себе справжнім з усіма недоліками.  Це шлях боротьби з самим собою в прагненні бути подібним Христу. Піст не є вигадкою святих отців чи традицією і взагалі він не був вигаданий. Першим через цей досвід та подвиг пройшов Сам Господь за ради нас.

Неможливо знайти людину, яка б ніколи в своєму житті не ображалась і не ображала інших. Ми несемо в собі багато ран і болю, з роками їх кількість зазвичай не зменшується. А найголовніше для нас - це те, про що говорив преподобний Сергій Радонезький, - подолання ненависної ворожнечі світу цього, в першу чергу у своїй душі. Ми легко один одного засуджуємо, легко один одного ображаємо, ставимося зневажливо один до одного, без належної турботи, поваги, без любові. Легко піддаємося різним спокусам. І важко працюємо над тим, щоб викорінити із себе недоліки, а в гіршому випадку взагалі про це не думаємо. Домовляємося зі своєю совістю.

Мета посту в цьому і полягає в зміні людини  на краще, а молитва, обмеження в їжі, в розвагах, недобрих звичках  - це засоби, щоб досягнути цієї зміни. Справжній піст має принести радість і свобуду від всього гріховного, що заважає по справжньому жити.  Хоча на початкових сходинках це буде складно. На цьому серйозному шляху не обійтись без позбавлень. Але можливо отримати радість від праці та резултату з вірою та бажанням.

{jcomments on}

Прочитано 824 раз Последнее изменение Воскресенье, 01 марта 2015 13:13

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещеныAnti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA