Пятница, 25 марта 2011 11:37

Реформування житлово-комунального господарства Избранное

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

11 березня відбулась прес-конференція з питання "Реформування житлово-комунального господарства та створення житлової управляючої компанії".

Останнім часом в житлово-комунальному господарстві відбулись суттєві зміни. З першого березня припинили свою дію КП "Комжитло" та КП "ДЕЗ". Замість них працюватимуть КП "Лозовабуд" та КП "ЖУК". З цього приводу виникає багато питань, відповіді на які дали керівники комунальних підприємств.

Начальник управління житлово-комунального господарства і будівництва Костюк Сергій Іванович розповів, що КП "ЖУК" буде виконувати ті ж функції, що й КП "ДЕЗ", але матиме і нову функцію - управління житлом, що передбачено проектом Житлового Кодексу (буде прийнятий після громадсько-го обговорення та внесення змін - ред.).

Всі функції, раніше діючої в центральній частині міста КП "Комжитло", буде виконувати приватне підприємство КП "Лозовабуд". Крім двох. Це обслу-говування внутрішньобудинкових мереж водопостачання та теплопостачання, які передані відповідно КП "Лозоваводоканал" та КП "Теплові мережі".

ЖЕКи, які працюють на мікрорайонах, будуть виконувати свої функції до 31 червня 2011 року, а потім обслуговування тепло- і водопостачання також буде передано відповідним комунальним підприємствам.

Сергій Іванович озвучив що відтепер сміття в усіх частинах міста вивозитиме КП "Комсервіс", яке в цьому році виграло конкурс.

Стосовно тарифів з теплопостачання, то останього разу, згідно розпо-рядження НКРЕ, вони збільшились на 10%, тож до нових розпоряджень НКРЕ підвищуватися не будуть.

В цьому році на проведення капітальних ремонтів будинків виділено 495 тис. грн., з них 300 тис. грн. на Південно-Західний масив, останні 195 тис. грн. на центральну частину міста.

Передбачений ремонт доріг, і на першій черзі знаходиться капітальний ремонт дороги по вулицям Суворова-Лозовського, як тільки будуть сприят-ливі погодні умови, - запевнив Сергій Костюк.

Жахають суми заборгованості населення перед комунальними госпо-дарствами за надані послуги. На 1 березня за послуги з водопостачання та водовідведення заборгованість складає 2,4 млн. грн., за теплопостачання 27,9 млн. грн., за утримання житла 1,5 млн. грн.

Суми надто серйозні. І одна з функцій КП "ЖУК" - стягнення боргів з населення доступними за законом способами.

Крім цього за КП "Житлова управляюча компанія" зберігається і значна частина функцій, які виконував КП "ДЕЗ". Це паспортне та документаційне обслуговування населення, об'єднана диспетчерська служба, ведення технічної документації будівель та споруд, які знаходяться на балансі КП "ЖУК", роботи з проведення щорічних технічних оглядів, на основі яких будуть формуватись плани поточних та капітальних ремонтів.

Олександр Генріхович звернув особливу увагу на контактні номери телефонів, на які потрібно телефонувати у випадку аварійних ситуацій.

На внутрішньо-будинкових інженерних мережах:

По Південно-Західному масиву

  • 2-52-32 - телефон об'єднаної диспетчерської служби, цілодобово.

По центру міста, Авилівка та "нижні домікі"

  • 2-36-43 - телефон об'єднаної диспетчерської служби КП "Теплові мережі", цілодобово;
  • 2-35-53 - цілодобова аварійна служба КП "Лозоваводоканал";
  • 2-27-36 - майстерні в центрі міста, при аваріях на системах водопоста-чання;

При пошкодженнях конструктивних елементів житлових будинків:

  • 2-26-64 (в робочий час) та 2-52-32 (цілодобово).

На сьогодні штат КП "ЖУК" становить 97,5 штатних одиниць, з КП "Комжитло" прийнято 8 одиниць. В результаті відбулось скорочення штату на 40,5 штатних одиниць.

Ще один важливий момент у створенні нової управляючої компанії - це обов'язкове оформлення нових договорів з власниками квартир.

І все ж основним питанням, на якому наголосив Олександр Генріхович, стало питання по організації форм управління будинками. Він розповів, що спочатку будинки мають визначитися з формою управління, створити ОСББ, і тільки тоді мешканці зможуть контролювати якість наданих послуг.

Іліяс Султанмуратович розповів, що спеціалісти його підприємства вже ознайомились з новими об'єктами у центрі міста. Навіть встигли провести аварійний ремонт у мережі водопостачання в будинку 16 по вул. Ломоносова.

На сьогодні складається план організаційно-технічних заходів з ремонту та технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж водопостачання для визначення обсягів роботи та орієнтовних витрат на ремонти.

А ще на нас чекає подорожчання ціни на воду. Орієнтовно тарифи будуть такі: водопостачання 8.03 грн./1 куб.м., водовідведення 8.08 грн./1 куб.м. Така висока ціна пояснюється тим, що КП "Лозоваводоканал" купує воду за ціною 1,14 грн./куб.м з 1 лютого цього року. До того ж ціна за енергоносії 0,91 грн. за КВт/ч і третя велика складова це заробітна плата, яка залежить від зростан-ня рівня мінімальної заробітної плати (в 2009 році 630 грн., з 1 січня 941 грн.).

Видаткова частина зараз надто перевищує прибуткову. Тому підприємст-во зацікавлено якнайшвидше впровадити новий тариф, щоб звільнитися від збитковості підприємства. Нові тарифи слід очікувати на початку травня.

Матеріал підготувала: С. Гугіс


Прочитано 682 раз Последнее изменение Понедельник, 05 августа 2013 08:41

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещеныAnti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA