Понедельник, 09 сентября 2013 16:22

Новини від Лозівського управління Міндоходів і зборів України Избранное

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

На цьому тижні:

Екологічний податок за утилізація транспортних засобів

Зміни в маркуванні алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Які товари не оподатковуються митними платежами

Найголовніші законодавчі новації для підприємців, які набирають чинності з 01.09.2013

На кордоні з Євросоюзом з’являться три міжнародні пункти пропуску

 

Консультативна пошта з податку на прибуток

Тим, хто виїжджає за кордон на постійне місце проживання

Як здійснити припинення підприємницької діяльності

Чи може підприємець на загальній системі оподаткування здійснювати бартерні операції (взаємозалік)?

Яка передбачена відповідаль­ність у разі не сплати суми збору за торговий патент?

Суму узгодженого грошового зобов’язання можна сплатити шляхом пред'явлення для сплати фінансового казначейського векселя 

Екологічний податок за утилізацію транспортних засобів

Сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів запроваджено з 01.09.2013 Законом України від 04.07.2013 р. № 422-VІI.

Платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів є особи, які:

ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них в митному режимі імпорту;

здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України;

придбавають транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку згідно з підпунктом 240.6.1 Податкового кодексу України, а саме, які ввозять на митну територію України транспортні засоби, що належать дипломатичним представництвам або консульським установам іноземних держав, міжнародним організаціям, які користуються привілеями та імунітетом згідно із загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, а також працівникам таких представництв, установ, організацій та членам їх сімей. 

 

Зміни в маркуванні алкогольних напоїв і тютюнових виробів

6 липня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджено нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, що запроваджуються з 01.09.2013

На кожну марку наносяться такі реквізити:

слова «УКРАЇНА», «МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ», «ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ» (для тютюнових виробів);

позначення виду марки, що складається з початкових літер слів «алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)» — «АВ ЛГП», «алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)» — «АВ ВП», «алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)» — «АІ ЛГП», «алкоголь імпортний (виноробна продукція)» — «АІ ВП», «тютюн вітчизняний з фільтром» — «ТВ ЗФ», «тютюн вітчизняний без фільтра» — «ТВ БФ», «тютюн імпортний з фільтром» — «ТІ ЗФ», «тютюн імпортний без фільтра» — «ТІ БФ»;

індекс регіону України, що відповідає місцезнаходженню виробника продукції.

Як зазначив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко, у державі активно проводиться системна боротьба з контрабандою та підробкою підакцизних товарів для захисту наших громадян від підробок та неякісної продукції. І саме запровадження марок акцизного податку нового зразка сприятиме зменшенню тіньового сектору економіки та залученню додаткових надходжень до державної скарбниці, пояснив Міністр. 

Які товари не оподатковуються митними платежами

Алкогольні та тютюнові вироби, що ввозяться громадянами, не підлягають митному оподаткуванню в кількості 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі до 250 грамів, 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту понад 22%) алкогольних напоїв, харчові продукти для власного споживання на суму до 200 євро та домашні тварини.

Звертаємо увагу, що ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України можуть лише громадяни, які досягли 18-річного віку.

Також не оподатковуються товари (за винятком підакцизних), сума яких не перевищує еквівалент 1000 євро при ввезенні повітряним транспортом, та товари до 500 євро і вагою до 50 кг, що ввозяться іншими видами транспорту.

Усі вищезазначені норми застосовується лише у разі, якщо громадянин в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби.

Під час ввезення в Україну звільняються від оподаткування митними платежами особисті речі, перелік яких визначено статтею 370 Митного кодексу України.

 

Найголовніші законодавчі новації для підприємців, які набирають чинності з 01.09.2013

1. Встановлено граничну суму розрахунків готівкою, яка протягом одного дня не повинна перевищувати 150 тис. грн. між:

фізособою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги);

фізособами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Розрахунки на суму, яка перевищує 150 тис. грн. мають здійснюватись фізособами шляхом перерахування коштів із поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки, у т. ч. на депозит нотаріуса, на окремий поточний рахунок у національній валюті (постанова НБУ від 06.06.2013 № 210).

2. Внесено зміни до Податкового кодексу України щодо трансферного ціноутворення. Нові правила трансфертного ціноутворення застосовуватимуться до операцій, визнаних відповідно до статті кодексу контрольованими.

Контроль за трансфертним ціноутворенням здійснюватиметься при проведенні контрольованих операцій, обсяг яких з кожним контрагентом становить понад 50 млн. грн. на рік:

між пов’язаними особами;

між особами, хоча б одна з яких зареєстрована на території іншої країни, де ставка податку на прибуток менше ніж в Україні мінімум на 5%.

Під час формування податкових зобов’язань з ПДВ база оподаткування визначатиметься, виходячи зі звичайних цін тільки у випадку здійснення контрольованих операцій (Закон України від 04.07.2013 № 408-VII).

3. Запроваджено новий екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Але фактично цей податок буде сплачуватись не під час утилізації транспортних засобів, а під час ввезення, придбання чи продажу транспорту, який в подальшому підлягає утилізації.

Так, до ціни імпортних легкових авто додаватиметься — 5,5 тис. грн., а до ціни вантажівок і автобусів — 11 тис. грн.

Проте залежно від об’єму двигуна та строку експлуатації до різних автомобілів будуть застосовуватися різні коефіцієнти (Закон України від 04.07.2013  № 422-VII).

 

 

На кордоні з Євросоюзом з’являться три міжнародні пункти пропуску

Три пункти пропуску на українсько-румунському кордоні отримають статус міжнародних. Проект відповідної міжурядової угоди  був підтриманий на засіданні  Кабінету Міністрів України.

У документі, зокрема, йдеться про пункти у Чернівецькій області: «Красноїльськ – Вікову де Сус», «Руська – Ульма» і «Дяківці – Раковець».

«Після реалізації цього проекту Україна матиме три сучасні пункти пропуску, побудовані за останнім словом техніки. Це, в свою чергу, створить комфортні умови для перетину кордону нашими громадянами», - підкреслив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко, представляючи проект угоди на засіданні Уряду.

Передбачається, що зміна статусу надасть змогу залучити фінансування з Євросоюзу для проведення масштабної реконструкції цих пунктів. Після цього їхня пропускна спроможність суттєво зросте, що має активізувати економічний та культурний обмін між прикордонними регіонами України та Румунії.

 

Консультативна пошта з податку на прибуток

Платники податків у разі виникнення проблемних питань щодо адміністрування податку на прибуток можуть надсилати їх на електронні адреси Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Тим, хто виїжджає за кордон на постійне місце проживання

Відповідно до ви­мог Податкового кодексу громадяни України платники податків, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Орган державної податкової служби протягом 30 календарних днів після над­ходження декларації зобов’я­заний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми по­датку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину мит­ного кордону і є підставою для проведен­ня митних процедур.

Консультації із зазначеного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників податків Лозівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області за адресою: м.Лозова, мікрорайон 3, буд.5, у робочі дні з 9:00 до 20:00, у суботу з 9:00 до 16:00.

Як здійснити припинення підприємницької діяльності

Процедура ліквідації починається з подання держав­ному реєстратору заяви про припинення підприємницької діяльності, на підставі якого в Єдиний державний реєстр вно­ситься запис про рішення підприємця про припинення нею підп­риємницької діяльності.

Після підприє­мець зобов’язаний повернути оригінали документів та завірені копії, (свідоцтва, патенти тощо) і подати заяву за формою 8-ОПП (за бажанням).

Крім того, протягом 10 днів надаються документи для проведення документальної позапла­нової перевірки (книгу обліку доходів і витрат, первинні документи, виписки банку тощо) і подати ліквідаційну звітність.

У разі якщо припинення господарсь­кої діяльності здійснюється платником єдиного податку, то податкові платежі нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до ДПІ по­дано відмову від спрощеної системи опо­даткування у зв’язку з припиненням про­вадження господарської діяльності (п. 295.8 ст. 295 Податкового кодексу).

Звертаємо увагу, що фізичній особі — підприємцю також необхідно завчасно закрити всі рахунки в банках і фінансо­вих установах.

Після завершення всіх процедур при­пинення підприємницької діяльності платнику видається довідка про відсутність забор­гованості зі сплати податків зборів за фо­рмою № 22-ОПП, яка дійсна протягом двох місяців.

Закінченням процедури ліквідації під­приємницької діяльності є внесення в Єдиний державний реєстр запису про проведення державної реєстрації припи­нення підприємницької діяльності.

Важливо пам’ятати, що доки процеду­ра ліквідації не доведена до кінця, тобто державний реєстратор не вніс відповід­ний запис про припинення підприємни­цької діяльності, за фізичною особою зберігається статус підприємця з виконанням всіх покладених законодавством на нього обов’язків.

Чи може підприємець на загальній системі оподаткування здійснювати бартерні операції (взаємозалік)?

Згідно визначення понять, що містить Податковий кодекс України, бартерна (товарообмінна) операція - господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за то­вари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках од­ного договору.

Цивільний кодекс Украї­ни ( ст. 715, 716 ) визначає, що за договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов’я­зується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. Кожна із сторін договору міни є продавцем того то­вару, який вона передає в обмін, і покупцем товару, який вона одержує взамін.

До договору міни застосовуються загальні положен­ня про купівлю-продаж, положення про договір постав­ки або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов’язання.

Об’єктом оподат­кування у фізосіб - підприємців на загальній си­стемі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходи і(виручкою у грошовій та негрошовій формі) і докумен­тально підтвердженими витратами.

Тому, жодних обмежень щодо здійснення бартерних операцій для підприємців загальної системи оподаткування немає.

Яка передбачена відповідаль­ність у разі не сплати суми збору за торговий патент?

Податковим кодексом передбачено, що у разі невнесення суб’єктом господарювання збору за провадження деяких видів пі­дприємницької діяльності у встановлений строк, дія такого патенту анулюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому ві­дбулося таке порушення.

У разі, якщо діяльність продовжується, то вважається, що вона здійснюється без отримання відповідних торгових патентів.

Несплата сум збору за здійснення деяких видів підприє­мницької діяльності, зазначених у пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 167 ПКУ в порядку та у строки, визначені цим Кодек­сом, тягне за собою накладання штрафу у розмірі 50% ставок збору, встановлених статтею 267 цього Кодексу.

Таким чином, торговий патент підлягає анулюванню у випадку, якщо суб’єкт господарювання не вніс плату за торговий патент до першого числа звіт­ного місяця (кварталу), а у разі несвоєчасної сплати до нього буде застосована штрафна санкція у розмірі 50 % ставок збору, встановлених кодексом.

Суму узгодженого грошового зобов’язання можна сплатити шляхом пред'явлення для сплати фінансового казначейського векселя

Платник податку може сплачувати суми будь-яких узгоджених грошових зобов’язань, що сплачуються до Держбюджету, шляхом пред’явлення для сплати  фінансового казначейського векселя (не раніше настання строку платежу, визначеного у векселі).

Позитивну різницю між сумою узгодженого податкового зобов’язання, яку платник бажає погасити векселем та сумою векселя, він доплачуватиме коштами.   

Від’ємну різницю між сумою узгодженого податкового зобов’язання, яку платник бажає погасити векселем та сумою векселя, на підставі поданої ним відповідної заяви, він матиме право за бажанням  або отримати коштами, або отримати нові фінансові казначейські векселі.

При цьому, дата пред’явлення векселя до сплати може бути перенесена на будь-яку іншу дату, що настає за датою пред’явлення такого векселя до сплати, у межах календарного року, на який припадає дата сплати за векселем.

Право на бюджетне відшкодування суми ПДВ шляхом отримання фінансового казначейського векселя регламентовано Законом України від 04.07.2013р. №407-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо фінансових векселів».

Порядок видачі, обігу, обліку та сплати за фінансовими казначейськими векселями затверджується Кабінетом Міністрів України.

Прочитано 843 раз Последнее изменение Среда, 11 сентября 2013 17:24

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещеныAnti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA