Вторник, 06 августа 2013 11:59

За сім місяців Держбюджет поповнено на 63,6 млн. гривень

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

На цій сторінці розміщено наступні новини:

1. Підписано закон про зміну порядку нарахування податку на нерухомість  

2. Коротко про деякі аспекти сплати єдиного податку.

3. Працевлаштували 76 мешканців Лозової 

4. За сім місяців Держбюджет поповнено  на 63,6 млн. гривень 

 5. Доходи не більше 10 млн грн: коли подавати декларацію з податку на прибуток

 Підписано закон про зміну порядку нарахування податку на нерухомість  

Президент Віктор Янукович підписав Закон №403-VII про внесення змін до ст. 265 ПК, яким передбачено, що для всіх фізосіб у 2013 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуватися і сплачуватися не буде.

Законом переглянуто розмір житлової площі, на який будуть надаватися пільги. Ставки податку для фізосіб встановлюються у таких розмірах: 

- не більше 1% - для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м, 

- 2,7% - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. м.

 

Коротко про деякі аспекти сплати єдиного податку.

 Чи передбачено збільшення ставки єдиного податку для платника єдиного податку в разі оформлення найманого працівника?

Податковий кодекс не передбачає збільшення ставок єдиного податку для підприємців - платників єдиного податку, які здійснюють діяльність з використанням найманої праці, але вони мають дотримуватись умов, визначених Кодексом щодо  граничної кількості найманих осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах.

У разі перевищення чисельності найманих працівників, платник єдиного податку  зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування з першого числа місяця, наступного кварталу у якому допущено таке перевищення.

Як заповнити декларацію у разі зміни групи платника єдиного податку протягом року?

  Платник єдиного податку, що протягом року самостійно прийняв рішення про зміну групи, подає Податкову декларацію з наростаючим підсумком у строки, встановлені для квартального звітного періоду. 

Заповнює відповідні розділи показників господарської діяльності для групи, на якій він перебував ( показники за минулий період) та звітні дані розділу для знову обраної групи ( показники за звітний період).

 Порушено умови перебування на 2 групі (надано послуги не платнику єдиного податку), чи можна з наступного року бути платником 2 групи?

Платники єдиного податку 2 групи можуть здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, при цьому кількість найманих осіб не може перевищувати 10 осіб та обсяг отриманого доходу не більше 1 млн.грн. 

Єдинники 2 групи також не можуть надавати посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005),  здійснювати діяльність з виробництва, постачання, продажу ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів та каміння. Таку діяльність здійснюють виключно підприємці 3 або 5 групи платників єдиного податку.

При порушенні умов перебування на відповідній групі єдиного податку платник має перейти на загальну систему оподаткування до кінця року  в якому допущено порушення умов перебування на спрощеній системі. 

Але, підприємець має право у наступному році здійснювати діяльність на єдиному податку за умови дотримання нею вимог, установлених п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу.

За якою формою платники єдиного податку 5 групи ведуть книги обліку доходів та обліку доходів і витрат?

До затвердження Міністерством доходів і зборів України форм Книги обліку доходів платників єдиного податку п’ятої групи, які не є платниками ПДВ, та Книги обліку доходів та витрат платників єдиного податку п’ятої групи, які є платниками ПДВ, платникам слід використовувати форми книг, затверджені наказом Мінфіну України від 15.12.2011 р. № 1637.

У заяві на єдиний податок невірно зазначено ставку, чи можна виправити помилку до отримання свідоцтва платника єдиного податку? 

Згідно з пп.298.1.1 Податкового кодексу для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування підприємець має надати заяву із зазначенням групи платника єдиного податку та ставки. 

Свідоцтво видається безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання заяви. 

Лише у разі зміни ПІБ підприємця, його адреси, місця впровадження господарської діяльності або їх видів раніше видане свідоцтво може бути замінено на нове. 

У інших випадках діє правило – отримати свідоцтво можна один раз протягом календарного року, надавши заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. 

Отже, нормами ПКУ не передбачено подання підприємцем повторної заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з допущенням помилок у попередньо поданій заяві. 

 

Кількість міліонерів на Лозівщині збільшилась більше ніж вдвічі.

За підсумками цьогорічної кампанії декларування доходів та майнового стану  п’ятеро наших земляків отримали доходи понад 1 млн.грн. З них лише один підприємець, їхші пересічні громадяни. За підсумками декларування 2012 року міліонерів було лише 2.

Взагалі по Україні було подано майже 665 тис. декларацій на загальну суму 48,7 млрд. гривень. З них майже половину, або 24 млрд.грн., задекларували «мільйонери», яких в Україні, за даними Міністерства, налічується 3770. Ще 4 громадянина задекларували доходи у розмірі більше мільярда гривень. 

Під час цьогорічної деклараційної кампанії Міністерство доходів і зборів вперше запропонувало сервіс щодо подання декларацій про доходи та майновий стан в електронному вигляді. Для цього необхідно скористатися відповідним сервісом на веб-порталі Міністерства, або надіслати декларацію електронною поштою. 

У наступному році планується надсилати  платникам нагадування про необхідність декларування доходів та майнового стану саме електронною поштою.  «За» відповідний сервіс висловилися 99 відсотків платників податків, які взяли участь в опитуванні „Яким чином Ви, як сумлінний громадянин України та платник податків, хотіли б отримувати нагадування щодо необхідності декларування доходів та майнового стану?», що проходить на веб-порталі Міндоходів протягом липня 2013 року. 

Значно менше респондентів бажають отримувати повідомлення на мобільний телефон (0,4% респондентів), а також за допомогою звичайного поштового зв’язку або особисто (по 0,1%). 

За даними Міндоходів в опитуванні вже взяли участь понад 3,4 тис. респондентів-відвідувачів сайту.

Запрошуємо і Вас взяти участь в опитуванні та висловити свою думку веб-порталі Міндоходів http://minrd.gov.ua/opros2/114.html. 

                           

 

Працевлаштували  76 мешканців Лозової 

З початку року спільною комісією  управління праці та фахівцями Міндоходів області виявлено 76 не облікованих найманих працівників, яким було виплачено у «конверті» 78,6 тис.грн. У результаті проведених заходів усі роботодавці, що використовували нелегальних найманих працівників  оформили трудові договори. 

 За встановлені порушення трудового законодавства до органів прокуратури передано 8 справ. До бюджету додатково сплачено 13,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. 

Пам’ятайте, що мінімальна заробітна плата, а це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці – є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників. 

Нагадаємо, що мінімальна заробітна плата на даний час становить 1147 грн. 

Лозівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області

 

За сім місяців Держбюджет поповнено  на 63,6 млн. гривень 

З а січнь-липень 2013 року до бюджетів усіх рівнів забезпечено надходження податкових платежів в сумі 186,4 млн грн. Порівняно з відповідним періодом 2012 року спостерігається приріст збору платежів на 3,2 млн. грн. 

До Державного бюджету за 7 місяців цього року мобілізовано 63,6 млн. грн., що більше порівняно з січнем-липнем 2012 року на 26,2 млн. грн., або на 70%.  

До місцевого бюджету м. Лозова у січні-липні надійшло 60,3 млн. гривень, що 3,3 млн. грн.. більше ніж торік на цю дату. Бюджет Лозівського району отримав 18,0 млн.грн, що більше від планового завдання майже  на 4,6 млн. грн..  

Більше 80 відсотків надходжень місцевих бюджетів – це податок на доходи фізичних осіб. 

Суттєвим джерелом надходжень місцевого бюджету є єдиний податок. На Лозівщині більше 2,5 тисяч підприємців обрали спрощену систему оподаткування, ними сплачено до бюджету міста – 3,3 млн.грн.  Лозівського району -  0,7 млн. грн. єдиного податку. 

Лозівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області

 

Ви запитували – ми відповідаємо

Чи необхідно щорічно вимагати від працівників надання заяви про застосування податкової соціальної пільги?

Податковий кодекс України не визначає періодичність подання такої заяви, а лише вказують на те, що нарахування податкової соціальної пільги (ПСП) припиняється в разі подання заяви про відмову від такої пільги, а також припинення обставин, які надавали особі право на застосування цієї пільги.

Тому, щорічне подання заяви про надання соціальної пільги не вимагається.

На підприємство влаштувався новий працівник. Чи має він право на застосування податкової соціальної пільги в першому ж місяці роботи?

Так, працівник має право скористатись податковою соціальною пільгою з першого місяця роботи. Але лише за певних умов.

По-перше. ПСП надається у разі, коли нарахована зарплата не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн., у 2013 році – 1610 грн.

По-друге. Працівник має написати заяву про застосування ПСП. У разі застосування ПСП у збільшеному розмірі — ще й підтвердні документи на право її застосування.

По-третє. Якщо працівник отримував у цьому місяці зарплату (наприклад, за старим місцем роботи) і під час обчислення податку на доходи фізосіб ПСП вже застосовувалась, то права на її повторне застосування у нього не буде. Тобто право скористатись ПСП у працівника є лише один раз на місяць і лише в одного роботодавця.

 

 

Доходи не більше 10 млн грн: коли подавати декларацію з податку на прибуток

Платникам податку на прибуток, у яких доходи за останній річний звітний період не перевищують 10 млн грн, не треба щокварталу подавати податкові декларації з податку на прибуток.

Такі платники зобов’язані подавати тільки річну декларацію протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду.

Докладніше: Лист Міністерства доходів і зборів України від 17.07.13 р. № 7176/6/99-99-19-03-02-15-13

Прочитано 639 раз Последнее изменение Вторник, 06 августа 2013 13:37

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены



Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA