Вторник, 30 июля 2013 14:23

Коротко про деякі аспекти сплати єдиного податку.

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

Як надавати декларацю підприємцю - платнику єдиного податку 2 групи, при переході на загальну систему оподаткування протягом року?

Підприємець — платник єдиного податку 2 групи, що відмовляється від спрощеної системи оподаткування протягом року, надає Податкову декларацію за звітний квартал, у якому подано заяву про перехід на загальну систему оподаткування. 

Декларація надається протягом 40 календарних днів, після закінчення звітного кварталу, із зазначенням доходу отриманого з початку звітного року.

   Як визначається дохід за попередній календарний рік, якщо перехід на спрощену систему здійснюється протягом року?

 Заява на сплату єдиного податку надається не частіже ніж 1 раз на рік, не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку нового календарного кварталу.

До поданої заяви додається Розрахунок доходу за попередній календарний рік. Дохід за попередній календарний рік, визначається з урахуванням залишків очікуваної суми доходу, що визначалась  при наданні річної декларації за минулий звітний рік.

    Чи має право підприємець, що застосовує загальну систему оподаткування, враховувати документально підтверджені витрати, що були фактично понесені під час здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування?

 До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності (п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу).

Оскільки для визначення чистого оподатковуваного прибутку витрати підприємця, яка застосовує загальну систему оподаткування, формуються при отриманні доходу, то такий підприємець має право врахувати суму витрат, безпосередньо пов’язану з отриманням доходу, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.

 

Заява про обрання 3 або 5 груп платниками єдиного податку, а також новоствореними підприємцями, обмежена 10-ма  днями з дня державної реєстрації, якщо цей день  припадає на святковий або вихідний день, чи переноситься термін надання заяви на наступний робочий?

  Заява щодо обрання спрощеної системи оподаткування не є податковою декларацією, тому положення щодо перенесення строків надання звітності, якщо останній день припадає на святковий або вихідний, до цього випадку не застосовується.  

 

Чи має право платник єдиного податку 2 групи надати нежитлове приміщення в оренду, площа якого 60 м2, фізичній особі — підприємцю, який застосовує загальну систему оподаткування?

Згідно з п. 1 ст. 320 Цивільного кодексу України власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, установлених законом. Це положення також стосується використання майна, що надається в оренду підприємцем, який перебуває на спрощеній системі оподаткування.

Підпункт 291.5.3 ст. 291 Податкового кодексу визначає, що не можуть бути платниками єдиного податку, підприємці, які надають в оренду земельні ділянки площею більше ніж 0,2 га, житлові приміщення, загальною площею більше ніж 100 кв.м, нежитлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв.м.

Тому, якщо площа майна, що належить на правах власності фізичній особі та надається в оренду, не перевищує норми, встановлені пп. 291.5.3 ПКУ, то такий підприємець, що має намір надати в оренду нежитлове приміщення, має право перебувати на спрощеній системі оподаткування за умови дотримання інших  вимог, встановлених  кодексом.

Прочитано 671 раз Последнее изменение Вторник, 30 июля 2013 14:23

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены



Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA