Завдяки сервісам Міністерства доходів і зборів платники податків можуть оперативно та безкоштовно отримати довідки, дозволи та  свідоцтва.  Так, зокрема, серед послуг, які пропонуються,  – реєстрація книги обліку доходів та витрат, видача довідки про сплату роботодавцем податків та зборів, реєстрація реєстратора розрахункових операцій, видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, видача торгового патенту тощо. Загалом перелік таких адмінпослуг містить 55 найменувань та затверджений відповідним наказом Міністерства.

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до Закону податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.

Законом також переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги.

Де ФОП - платник єдиного податку, який здійснює діяльність в декількох місцях, має зберігати книгу обліку доходів (книгу обліку доходів і витрат)?

Книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість. Книгу обліку доходів і витрат ведуть платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.

 Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до закону, податок на нерухомість за поточний рік громадянами сплачуватиметься лише у 2014 році.

Після набуття чинності цього Закону громадяни- платники цього податку можуть безперешкодно отримати вже сплачені у 2013 році кошти.Для цього їм потрібно лише звернутися із заявою до територіального органу Міндоходів не пізніше трьох років з дня сплати коштів.

 Суб’єкт господарювання, який протягом року отримав право власності (користування) на земельну ділянку, подає річну податкову декларацію або щомісячні декларації за типом «Звітна». Зазначені декларації подаються до територіального органу Міндоходів України за місцезнаходженням земельної ділянки.

Технічне обслуговування автомобіля це підтримка роботоздатності або справності його під час використання за призначенням, зберігання і транспортування. Примірний перелік операцій з техобслуговування автомобіля міститься у «Положенні про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту"

Положення визначає, що прибирально-мийні роботи виконуються за потребою, але обов'язково перед техоглядом чи ремонтом.

Якщо транспортний засіб використовується платником податку у власній господарській діяльності, то витрати на його ТО та щоденне обслуговування, у тому числі витрати на його прибирання і мийку, враховуються у складі витрат при обчисленні податку на прибуток.

         Першими ознайомитися з можливостями нового сервісу Міндоходів зможуть великі платники податків, а в подальшому він буде доступним для всіх категорій платників. 

Електронний кабінет - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, після авторизації.

Робота нового сервісу – це крок до онлайнових відносин платника з працівниками органів доходів і зборів. Перевагами сервісу є подання податкової звітності в режимі реального часу. Платник одразу ж буде бачити, як показники його звітності вплинули на його стан розрахунків з бюджетом.

Министерство доходов и сборов Украины разрабатывает законопроект об обязательном всеобщем декларировании доходов граждан. В законопроекте планируется предусмотреть, что подлежать всеобщему декларированию будут лишь граждане, имеющие несколько источников доходов.

Для податкової залишається проблемним питання щодо неподання декларацій певними категоріями громадян, які отримали спадщину. Тому податківці провели зустріч з державними та приватними нотаріусами з питань дотримання ними вимог статей Податкового кодексу. Згідно з цими вимогами, нотаріуси подають до Податкової інспекції податкові розрахунки у вигляді інформації, де вказують тих осіб, які отримали спадщину.

Тому особам, які оформляють спадщину, нотаріуси в першу чергу повідомляють про те, що з отриманого доходу для осіб 2-го ступеня спорідненості необхідно сплатити податок та про строки його сплати.

Страница 19 из 19