Вторник, 20 января 2015 16:34

Новини Лозівської ОДПі від 19.01.2015

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

 

Бюджет минулого року  поповнився на 402,3 мільйони гривень 

У минулому році до зведеного бюджету платники податків, що обслуговуються Лозівською ОДПІ сплатили понад 402,3 млн грн, що на 15,5 млн грн більше ніж у 2013 році. З них до державного бюджету надійшло 157,4 млн. грн, до місцевих бюджетів -  майже 245 млн. гривень. 

Левову частку надходжень до державного бюджету займає плата за користування надрами – 94,2 млн грн., податок на додану вартість – 24,7 млн грн 

Найбільш вагомими платежами місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб – 184,4 млн грн, єдиний податок – майже 17,5 млн грн та плата за землю  майже 37,0 млн гривень. 

Зокрема, по місту Лозова отримано податків в сумі 108,5 млн.грн. по Лозівському району – 39,6 млн.грн.  Близнюківського району – 34,5 млн.грн., м. Первомайський – 28,5 млн.грн, Первомайського району – 33,8 млн.грн.

Проти рівня минулого року кожен з бюджетів додатково отримав близько 3 млн.грн.

 

Конец формы

На соціальний захист населення надійшло 291,7 млн.грн. єдиного внеску

За даними обліку Лозівської ОДПІ така сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  перерахована до бюджету платниками нашого регіону протягом 2014 року.  

Загалом на обліку у Лозівській податковій інспекції перебуває більше понад 7,6 тис. страхувальників, з яких майже 1,8 тис. – юридичні особи та 5,8  тис. – фізичні. 

Нагадуємо, що єдиний внесок – це забезпечення громадян виплатами на випадок безробіття, нещасних випадків, професійних захворювань тощо. Систематична сплата єдиного соцвнеску – це гарантія виконання державою зобов’язань щодо соціального захисту населення.  

 

Про порядок застосування РРО при реалізації продукції власного виробництва в кіоску, палатках на території ринку?

Відповідно до законодавства, застосування касових апаратів та розрахункових книжок не передбачено при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Згідно з п. 3 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО  з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, (постанова КМУ від 23.08.00р. №1336), без застосування касових апаратів з використанням розрахункових книжок і книг обліку розрахункових операцій може здійснюватися:

 - роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу).

Отже, при реалізації продукції власного виробництва на ринках та ярмарках через розташовані на них стаціонарні магазини, кіоски, палатки, павільйони, приміщення контейнерного типу застосування РРО є обов’язкове.

 

   Ліцензія - без довідки ДФС

Закон України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ вніс зміни щодо порядку видачі ліцензії на імпорт, експорт, оптову і роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. 

У видачі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами відбулись деякі спрощення, а саме скасовано довідку органів ДФС про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів. 

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково тепер зазначаються: 

- адреса місця торгівлі; 

- перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку у органах державної фіскальної служби. 

 

Податок на нерухоме майно для юридичних осіб: готуємося до подання звітності

Відповідно до п.п. 266.7.5. п. 266.7 ст. 266 ПКУ платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають декларацію за місцезнаходженням об’єкта оподаткування, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. 

Щодо новоствореного об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. 

 

З якої дати всі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН та складаються тільки в електронному вигляді?

Податкові накладні, складені платником податків у січні 2015 року та сума податку на додану вартість в яких становить менше ніж 10 тис. грн. (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) можуть бути зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних за бажанням платника податку.

З 1 лютого 2015 року всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній/ розрахунку коригування підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 

Визначаємо базу оподаткування ПДВ по-новому

З 1 січня 2015 року:

база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг;

 база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості;

база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни). 

Норми статті не застосовуються до: 

- товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню; 

- газу, який постачається для потреб населення. 

 

Як в звіті по ЄСВ відобразити компенсацію за невикористану відпустку 

Компенсація за невикористану відпустку працівникам входить до фонду оплати праці у складі додаткової заробітної плати та є об'єктом для нарахування і утримання ЄСВ.

Оскільки компенсація за дні невикористаної щорічної відпустки - це додаткова заробітна плата, то в таблиці 6 дод. Д4 до звіту по ЄСВ нараховані працедавцем суми компенсації працівникові вказуються в гр. 17 "Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця)" без зазначення коду типу нарахувань.

При цьому суми, нараховані працедавцем працівникові після його звільнення, не є базою нарахування ЄСВ і не відображаються у звіті.

 

Щодо контролю за платниками транспортного податку

Із 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця, подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Власники автомобілів з об'ємом бензинового або дизельного двигуна більше 3 тисяч куб. см і не старше 5 років будуть зобов'язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тисяч гривень. 

Скасовано збір за першу реєстрацію автомобіля, який в залежності від об'єму двигуна становив від 3,82 до 69,99 гривні за 100 куб. см. 

 

 Сплата податків здійснюється на діючі рахунки

 1 січня 2015 року до відкриття в органах Казначейства нових рахунків з обліку надходжень до бюджетів сплата податків і зборів продовжує здійснюватися на казначейські рахунки, відкриті у 2014 бюджетному році. 

 

Запрошуємо до декларування доходів та отримання податкової знижки!

З 1 січня 2015 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року до податкових інспекцій за місцем реєстрації. 

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі: 

- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався; 

- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності); 

- отримання іноземних доходів. 

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Така декларація подається упродовж всього 2015 року. 

Згідно до Податкового кодексу громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку. 

 

Платники можуть подавати декларацію про доходи через Інтернет

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року. Декларація подається особисто платником податків або уповноваженою на це особою;  надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством. 

Всі декларанти податку на доходи фізичних осіб мають змогу заповнювати та направляти до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. З цією метою на єдиному веб-порталі Державної фіскальної служби України працює спеціальний сервіс «Декларування on-line». 

Для користування послугою необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. Оформлення ключів здійснюється безкоштовно. 

Подання декларації через Інтернет позбавить громадян необхідності відвідувати податковий орган з метою звітування. 

 

Про військовий збір

Платниками збору є резиденти та нерезиденти. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.

Об'єктом оподаткування збором є доходи, зокрема у вигляді:

- процентів, дивідендів, роялті та будь-яких інших пасивних (інвестиційних) доходів, сплачених резидентами України;

 - доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду;

 - доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, доходів від відчуження корпоративних прав, цінних паперів, у тому числі акцій українських емітентів;

- доходів, отриманих у вигляді внесків та премій на страхування і перестрахування ризиків на території України;

- доходів страховиків – резидентів;

- інших доходів;

- спадщини, подарунків, виграшів, призів.

 

Підписано Закон про податковий компроміс

З 17 січня поточного року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». 

«Цей законопроект виник у відповідь на запит бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро. Податковий компроміс – це не зобов’язання, а право бізнесу. Враховуючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС і ті можливості, які вона відкриває для українського бізнесу, я переконаний, що цим інструментом скористається багато компаній», - зазначив Голова ДФС України Ігор Білоус. 

Податковий компроміс це - звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств і ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням встановлених ПКУ строків давності.

Для цього платникові податків необхідно подати уточнюючий розрахунок, в якому визначити суму завищення податкового кредиту по ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток.

Платнику податків необхідно сплатити 5%  суми податку. Тобто, 95 відсотків суми відповідного податку вважатимуться погашеними.

 

Оподаткування пенсій у 2015 році

З 1 січня 2015 року суми пенсій (включаючи суму їх індексації) якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (3654 грн.) оподатковуються податком на доходи фізичних осіб з суми такого перевищення за ставкою 15 відсотків. 

Тобто, з 2015 року передбачено зниження порогу для оподаткування пенсій з 10 тисяч гривень до 3 мінімальних заробітних плат. 

Наприклад, якщо пенсія складає 5 тис. грн., то 3654 грн. не оподатковуються, а залишкова сума – 1346 грн. оподатковуються ставкою 15%. Сума податку становитиме – 201,90 грн. 

 

Роздрібна торгівля підакцизними товарами: коли та як нараховувати акцизний податок

З 1 січня 2015 року платниками акцизного податку стали суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

Під реалізацією суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів слід розуміти продаж алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у т.ч. на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування.

Базою обкладення податком є вартість товару з ПДВ.  При цьому продаж тютюнових виробів не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку. 

Таким чином, у разі продажу тютюнових виробів за максимальною роздрібною ціною, ціну товару фактично збільшують на акцизний податок. Ставка податку — 5%.

Нараховувати податок потрібно з 1 січня 2015 р.

 

Податок на прибуток у 2015 році

Базова ставка податку на прибуток, як і в 2014 році, так і після змін, лишається 18%.

Скасовано ставку 5% для суб’єктів ІТ-індустрії. Без пільгової ставки лишилися суб’єкти з пріоритетних галузей економіки. 

Як і раніше, платники податку на прибуток звітуватимуть за підсумками року та разом із декларацією подаватимуть і фінзвітність. Однак подовжено строк такого звітування — декларацію за 2015 рік треба буде подати до 1 червня 2016 року.

За 2014 рік звітуємо з податку на прибуток іще за старими правилами (п. 22 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ):

за базовий рік — протягом 60 днів, тобто не пізніше 2 березня 2015 року;

якщо базовий квартал (за умов, коли підприємство у 2014 році звітувало з податку на прибуток поквартально) — протягом 40 днів, тобто не пізніше 9 лютого 2015 року.

У січні – грудні 2015 року та січні – травні 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток треба сплачувати за старими правилами, що діяли за п. 57.1 ПКУ в старій редакції до змін, унесених Законом № 71. 

 

Цьогоріч податок на нерухоме майно громадянам доведеться сплачувати за ставками 2014 року

Громадяни у 2015 році будуть сплачувати податок на нерухомість за ставками, які діяли у 2014 році. 

Протягом  60 календарних днів з дня отримання повідомлення - рішення власники нерухомості зобов’язані перерахувати суму податку на вказані у повідомленні рахунки. 

Сплачувати  податок на нерухоме майно зобов’язані не всі  фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком/будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, або  різними видами  нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує  370 квадратних метрів. 

Ставки податку на нерухоме майно встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за1 кв. метрзагальної площі об'єкта житлової нерухомості: 

- для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв.м., ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року; 

- для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв.м., ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. 

Ставки застосовуються лише до площі перевищення. 

Довідково: юридичні особи сплачують податок на нерухоме майно відповідно до внесених у законодавство змін, які набули чинності з 01.01.2015 року. 

 

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2014 рік

Станом на 1 січня 2015 нормативну грошову оцінку земель за 2014 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,249.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152,2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249. 

Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997 (нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася).

 

Звітувати з ПДВ за грудень слід за новими формами

Декларація по ПДВ за грудень 2014 року подається за новими формами.

У новою формою декларації, що затверджена наказом Мінфіну від 23.09.2014 р. № 966 передбачено:

у заголовній частині: змінено рядок 04, у якому дані про статус різних платників податків (юридичні особи, фізичні особи — підприємці, інвестори та ін.) відображатимуться в одному рядку із зазначенням для договорів про спільну діяльність, управління майном та інших їхніх реквізитів;

у табличній частині: додано рядки для відображення окремо операцій за основною ставкою (1.1, 10.1.1, 10.2.1, 12.1.1) та за ставкою 7% (1.2, 10.1.2, 10.2.2, 12.1.2, 17.1); додано рядки 8.3 і 16.7 для коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту відповідно до ст. 39 Податкового кодексу України; визначено чіткий перелік осіб, які повинні підписувати декларацію з ПДВ (унесено також відповідні зміни в усі додатки до декларації з ПДВ);

зменшено об’єм інформації, яка підлягає розшифровці в додатках Д5 (розшифровка контрагентів) і Д6 (довідка про пільгові операції);

збільшиться об’єм правок у додатку Д1 у зв’язку зі здійсненням коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту до рівня звичайних цін у контрольованих операціях.

 

З 1 січня 2015 року можна реєструвати лише РРО, які створюють електронну контрольну стрічку.

Відповідно до Закону України від 4 липня 2013 року № 406-VII з 1 січня 2015 року положення пункту 7 статті 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» діють у наступній редакції: 

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані. 

Суб’єкти господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам’яті зазначених РРО. 

Крім того, відповідно до п.8 Прикінцевих положень Закону № 265 з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. 

 

Щодо впровадження системи електронного адміністрування ПДВ

Система електронного адміністрування ПДВ з 1 лютого розпочинає  працювати у тестовому режимі, та є обов’язковою лише з 01.07.2015 р.

 З 1 січня обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягають особи, у яких загальний обсяг оподатковуваних операцій із постачання товарів/послуг за останні 12 календарних місяців перевищив 1 млн грн без ПДВ (було 300 тис. грн).

 

Витрати у відрядженні у 2015 році: в яких випадках оподатковуються

З 01.01.2015 р. всі витрати, понесені у відрядженні, ділять на ті, що обкладаються ПДФО, і такі, що не обкладаються ним. 

Надміру витрачені кошти, видані на відрядження або під звіт та не повернені у встановлені законодавством строки, визначається, як і раніше за ставкою 15% (20%).

Не оподатковуються добові витрати, не підтверджені документально, тобто витрати на харчування та фінансування інших власних потреб фізособи, понесені у зв’язку з таким відрядженням:

для відряджень у межах території України у 2015 році — у розмірі не більше 243,60 грн (1218 грн х 0,2) за кожен календарний день такого відрядження;

закордонних відряджень — у розмірі не вище 913,50 грн (1218 грн х 0,75) за кожен календарний день.

До авансового звіту включаються всі документально підтверджені витрати у відрядженні. 

За наявності підтвердних документів немає обмежень для визнання витрат, понесених у відрядженні, згідно з П(С)БО 16 «Витрати».

 

Яким чином сплачують ЄВ ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування?

Єдиний внесок для фізичних осіб – підприємців (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) встановлюється у розмірі 34,7 відс. суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. 

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального єдиного внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. 

 

Як єдинник сплачує єдиний внесок у разі припинення підприємницької діяльності?

     Фізична особа - підприємець, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, нараховує та сплачує єдиний внесок за кожний повний або неповний відпрацьований місяць.

     За місяць, в якому подано заяву про припинення підприємницької діяльності, фізична особа - підприємець, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, сплачує єдиний внесок в розмірі, який визначає самостійно, але не менше мінімального страхового внеску. 

 

Як сплачувати транспортний податок, якщо авто продано посеред року

В такому разі податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

Коли реєструватися, звітувати, сплачувати акцизний податок 

Реєстрація контролюючими органами платників акцизного податку здійснюється автоматично при поданні ними декларації з акцизного податку до контролюючих органів, які територіально обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

Акцизний податок за ставкою 5% сплачується, починаючи з 1 січня 2015 року, незалежно від наявності ухвалених місцевими радами рішень, оскільки Кодексом передбачено єдину ставку — 5%.

Декларації подаються до контролюючих органів, які територіально обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. 

За січень 2015 року звітність надається не пізніше 20 лютого 2015 року. 

Перша сплата задекларованих сум податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку не пізніше 2 березня 2015 року.

 

Ліквідуєте підприємство — не забудьте відзвітувати

Після завершення розрахунків із кредиторами, до зняття з реєстрації в контролюючому органі та скасування реєстрації юридичної особи, така юридична особа (в особі ліквідатора) є платником тих податків і зборів, щодо яких виникає об’єкт оподаткування. 

Водночас ліквідатор повинен подати податкову декларацію до контролюючого органу за основним або за неосновним місцем обліку за звітний період, на який припадає дата такої ліквідації.

{jcomments off}

Прочитано 1000 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены