Четверг, 16 июня 2016 13:50

Підвищений артеріальний тиск. Профілактика та лікування.

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

 

Лікарі наполягають на тому, щоб всі, хто увійшов в середній вік, регулярно вимірювали свій артеріальний тиск. На сьогоднішній день артеріальна гіпертонія є найбільш поширеним захворюванням серцево-судинної системи.

Явними ознаками гіпертонії є:

головний біль, який не має чіткого зв'язку з часом доби, може виникати вночі або рано вранці, після пробудження. Як правило, це відчуття «обруча», тяжкості або розпирання в потилиці. Іноді біль посилюється при сильному кашлі, нахилі голови, напруженні, може супроводжуватися невеликим набряком повік, обличчя;

болі в області серця, які виникають в спокої або при емоційному стресі;

порушення зору, при якому з'являється туман, пелена, «мушки» перед очима;

шум у вухах.

Спровокувати гіпертонічну кризу можуть стресові стани, фізичне навантаження, а також припинення прийому гіпотензивних ліків. Але у більшості випадків артеріальний тиск може протікати без будь-яких перелічених симптомів.

Для профілактики артеріальної гіпертонії потрібно кожній людині старше 25 років раз у півроку вимірювати свій артеріальний тиск. Для кожного віку харектерна своя норма.

Під час лікування хворим слід вести спокійний спосіб життя, в якому не мають бути ні стреси, ні емоційні перевантаження. Але за звичай, це складно! Пацієнтам слід більше часу проводити на свіжому повітрі, найкраще здійснювати тривалі піші прогулянки в лісі, в парку, на водоймища. В обов'язковому порядку потрібно дотримуватися дієти, так як правильне харчування є запорукою успішного лікування підвищенного тиску. Хворі на гіпертонію мають відмовитися від певних продуктів: жирних сортів м'яса, сала, смажених страв, солоних та копчених страв.

Народні засоби від гіпертонії бувають ефективними на початковій стадії гіпертензії. Якщо хвороба зайшла далеко, то одними травами не обійтися - обов'язково треба приймати препарати від підвищеного тиску, призначені лікарем. Але і тут народні засоби будуть дуже до речі в якості доповнення.

Важливо вчасно діагностувати гіпертонію і виявити причину її виникнення. Тоді при правильному лікуванні можна уникнути небезпечних ускладнень - атеросклерозу, тромбозу, погіршення або втрати зору, розвитку серцевої і ниркової недостатності, інфаркту міокарда та інсульту.

Рекомендується наситити щоденний раціон пацієнтів продуктами, які насичують людський організм вітамінами, мінералами та іншими корисними речовинами, які також при цьому перешкоджають розвитку різних захворювань.

 

 

 

 

Прочитано 638 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены