Среда, 11 мая 2016 15:22

Управління статистики 11.05.2016 Прес-випуск

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

 

15 травня – Міжнародний день сім'ї

Міжнародний день сім’ї відзначається щорічно 15 травня. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає. У Преамбулі до Конвенції ООН про права дитини йдеться, що саме сім'ї мають бути надані необхідні захист і сприяння в тому, щоб вона могла повністю взяти на себе виконання обов’язків, покладених на неї суспільством. В Україні діє Державний інститут сімейної та молодіжної політики.

Сім'я – це берегиня людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь. З сім'ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Тому щасливий союз сім'ї та держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

З метою дослідження соціально-демографічних характеристик сімей області проводяться вибіркові обстеження домогосподарств. Їх результати свідчать, що у 2015 р. на Харківщині налічувалось 1118,1 тис. домогосподарств, що на 8,7% більше, ніж у 2014 р. З них 80,2% проживає у міських поселеннях (більше половини – у великих містах), решта – у сільській місцевості (19,8%).

Пересічна родина області становила у середньому 2,44 особи. Найбільш поширені домогосподарства, які складаються з двох осіб – 37,2%. Сімей, які мають у своєму складі три особи – 27,9%, одну особу – 19,3%, чотири і більше осіб – 15,6%.

Кожне третє домогосподарство області виховує дітей до 18 років. Серед сімей з дітьми найбільше тих, у яких є одна дитина – 83,2%. Кожна сьома сім'я має двоє дітей і лише 2,4% виховує троє і більше дітей.

На матеріальний добробут сім'ї впливає наявність та кількість працюючих осіб у їх складі. Працюючих осіб мають 69,5% домогосподарств. Майже у половини з них (43,3%) – лише одна працююча особа, у 48,1% – дві.

Одними з основних характеристик умов життя домогосподарств є забезпеченість житлом і рівень його благоустрою. Більше половини домогосподарств (56,2%) проживає в окремій квартирі, третина – в індивідуальних будинках, 5,0% домогосподарств проживає в гуртожитках, 4,2% – в частині індивідуального будинку та 1,2% – в комунальній квартирі.

Частка домогосподарств, які проживають у приватному житлі, складала 96,1%. У державному житлі мешкає лише 0,6% домогосподарств, наймають житло у фізичних осіб – 3,3% домогосподарств.

Найбільша частка домогосподарств (69,8%) мешкає у житлі, яке збудовано у 60-80-х роках, у 40-50-х роках і раніше – 19,8%, у 1991-2000 роках – 6,6% та у житлі, яке збудоване після 2000 року, мешкає лише 3,8% домогосподарств області.

Більшість домогосподарств (63,5%) мають житлову площу на особу понад 13,65 м², інші 36,5% мають житлову площу нижче санітарної норми.

Своїми житловими умовами незадоволені 7,4% домогосподарств, не дуже задоволені – 25,7 %, задоволені – 66,9% домогосподарств області.

Сім'я є осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Українська нація є працелюбною, талановитою та духовно багатою. Ці високі якості закладаються саме в сім'ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. Тож статистики Харківщини у Міжнародний день сім'ї бажають Вам і Вашим рідним міцного здоров'я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків. Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім'ї.

 

 

Заступник начальника Головного управління

 

статистики у Харківській області                                                                                                  І.Г.Наумов

Прочитано 1241 раз
Другие материалы в этой категории: « Управління статистики 01.02.2016

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены