Четверг, 04 февраля 2016 14:37

Як правильно читати інформацію на етикетках продуктів?

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

 

Страшними «Е-шками» нас лякають з дитинства. І вже кілька поколінь споживачів твердо переконані: якщо на етикетці вказані таємничі E420, E296, E330, E160a, E300 – то продукт шкідливий і непридатний до вживання. Але чи так це насправді? Давайте розбиратися.

Розглянемо простий приклад. Складно повірити, але поєднання наведених вище «страшних» букв з водою, фруктозою, глюкозою, сахарозою і хлорогеновою кислотою є ні що інше, як … самий звичайний свіжовичавлений яблучний сік! От тільки інгредієнти, що входять до його складу, записані не словами, а за допомогою спеціального індексу та присвоєного їм номери.

Всупереч розхожій думці, маркування Е – це не позначення небезпечних або заборонених компонентів. Навпаки, індекс Е, що походить від слова «Europe», – це свідчення реєстрації харчової добавки в європейському реєстрі. Харчові добавки потрапляють до цього реєстру тільки після довгих численних випробувань, досліджень та перевірок на канцерогенність, токсичність і алергенність.

А введені ці буквені позначення були для того, щоб уникнути довгих хімічних назв. Тому при вивченні складу продукту або напою на етикетці майте на увазі, що найчастіше виробники використовують загадкові коди виключно для економії місця на упаковці. Хоча іноді виробники вказують повні назви компонентів, що входять до складу продукту, щоб не вводити в оману покупців, які ще не знають, що за Е-інгредієнтами не приховується нічого небезпечного.

Важливо відзначити, що внести харчову добавку до реєстру дозволених просто так не вийде. Її застосування має бути обгрунтоване, а безпека – підтверджена органами, що відповідають за безпеку продуктів харчування в країні. Тому різні харчові добавки, наприклад, кислоти (лимонна – Е330, аскорбінова – Е300, ортофосфорна – Е338 і ін.), Натуральні барвники (карамельний барвник – Е150, куркумін – Е100, бета-каротин – Е160а і т.п.) – це давно відомі і перевірені компоненти. Їх використовували протягом багатьох десятиліть для того, щоб зробити їжу смачнішою і зовні привабливою.

Читайте також: Харчові добавки – корисні та шкідливі, класифікація і вплив на організм людини!

Це ж стосується і безалкогольних напоїв. У солодкі газованої виробники можуть додавати дозволені харчові барвники, кислоти та інші інгредієнти. І за всіма цими назвами у складі напоїв ховаються багаторазово минулі різні перевірки прості компоненти. Так Е150 – натуральний барвник карамель – спрощено кажучи, являє собою палений цукор. Цей барвник може надати напою відтінок від світло-солом’яного до насиченого темно-коричневого, як, наприклад, в напоях типу кола. А Е338 – ортофосфорна кислота, відкрита ще в XVII столітті, використовується при виготовленні газованих напоїв для додання їм пікантною «кислинки».

Виходить, що індекс Е в списку інгредієнтів на упаковці харчового продукту зовсім не страшний. Головне – уважно читати інформацію на етикеті продукту і не боятися незнайомих символів, адже якщо вони входять до складу популярних і широко поширених продуктів або напоїв, значить, пройшли всілякі перевірки, дозволені законодавчо і не можуть представляти небезпеку для нашого здоров’я.

Прочитано 581 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены