Пятница, 22 января 2016 15:50

Будьте здорові "Інсульт"

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

 

Така хвороба як інсульт в наш час стала досить поширеною. Дійсно, захворювання розвивається несподівано, швидко і часто призводить до вкрай несприятливих наслідків,

 Що ж являє собою інсульт? Інсульт — це гостре порушення ковообігу мозку, яке призводить до пошкодження і відмирання нервових клітин. Інсульт виникає, якщо кровоносна судина в мозку або блокується (бляшкою, тромбом — ішемічний інсульт), або розривається (геморагічний інсульт).  Після того як частина нервових клітин гине, організм втрачає одну із функцій, за яку відповідали загиблі клітини. В результаті, наступає параліч, втрата мови та інші серйозні порушення. Чим більше область відмирання  в мозку, тим більш серйозні наслідки має інсульт.

Високий артеріальний тиск теж є провідною причиною інсульту, слід постійно контролювати його коливання і своєчасно вживати адекватні заходи. Світовий досвід останніх десятиліть показує, що завдяки лише одному контролю над артеріальним тиском вдалося знизити випадки інфаркту міокарда у людей, схильних до серцево-судинним захворюванням на 20%, а інсульту - на 50%. Ризик інсульту збільшується з віком, але в наш час це захворювання сильно помолодшало. 40-річний чоловік з інсультом вже не рідкість. Після 55 років ризик розвитку інсульту зростає вдвічі зі збільшенням віку на кожні десять років.

Дуже важливо при перших ознаках інсульту терміново звертатися до медичного закладу. Які ж прояви цієї хвороби:

 - Основні симптоми:

 - Порушення ходи.

 - Порушення мови і розуміння слів.

 - Параліч або оніміння на одній стороні обличчя або всього тіла. Ви можете відчути раптове оніміння, слабкість або параліч на одній стороні тіла. Спробуйте підняти обидві руки над головою. Якщо одна рука починає падати, у Вас може бути інсульт. Аналогічним чином, з одного боку рот може спадати вниз при намаганні усміхнутися.

 - Порушення зору з одного або обох боків.

 - Головний біль. Раптовий сильний "грім серед ясного неба" головний біль, який може супроводжуватися блювотою, запамороченням або порушенням свідомості.

За 2013 рік у Лозівському районі було зареєстровано 322 випадки інсульту. З них працездатного віку 72 людини. А 3а 2014 рік кількістьлюдей на це захворювання збільшилася. Зареєстовано 340 випадків. З них працездатного віку  - 69 людей.

Зменшити ризик випадків інсульту допоможе здоровий спосіб життя:

 - контроль високого кров'яного тиску,

 - зниження рівня холестирину і насичених жирів у вашому раціоні,

 - відмова від куріння та алкоголю,

 - конторь діабету

 - підтримка здоової ваги,

 - підтримка дієти багатої фруктами та овочами,

 

 - фізична активність.

Прочитано 820 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены