Среда, 20 января 2016 14:10

Хрещення Господнє

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

 

Хрещення Господнє, або Богоявлення, православні християни святкують 19 січня. У цей день Церква згадує євангельську подію - як пророк Іоанн Предтеча хрестив Господа Ісуса Христа в річці Йордан. Велике водосвяття здійснюється по уставу в кінці літургії, в самий день Богоявлення — 19 січня, а також в Навечір'я — 18 січня. Важливо пам'ятати, що вода освячена в Навечір'я і в день Крещення Господнього має однакову цілющу властивість.

Історія Водохреща Господа в Йордані Іоаном Хрестителем відкрила невідому доти таємницю Бога Єдиного Бога у трьох Особах - Пресвяту Трійцю.

Вода займає важливе місце в нашому повсякденному житті. Однак вона має і вище значення: їй властива цілюща сила, про що неодноразово говориться у Святому Письмі. Освячена вода є образ благодаті Божої: вона очищає від духовних скверн, освячує і зміцнює. Але лише в тому випадку, коли людина приймає святу воду з вірою і молитвою. Не всі лозівчани на жаль, які прийшли сьогодні до храму, змогли вичерпно відповісти на елемнтарне запитання: яку суть має освячена вода і з чим пов'язана історія свята.

Багато християн вважають достатнім в цей день прийти до церкви лише для того, щоб набрати про запас Водохресної води, або піти скупатися в найближчій ополонці. Дехто, на превиликий жаль, віноситься до цього як до магічного дійства. А для деяких політиків, громадських діячів та зірок шоу-бізнесу купання в ополонці стає частиною самореклами. Сформовані традиції купання в холодних ополонках не мають прямого відношення до самого свята Хрещення Господнього, і не є обов'язковими і, що особливо важливо, не очищують людину від гріхів, про що, на жаль, багато говориться в засобах масової інформації..

Не можна забувати, що освячена вода - це церковна святиня, з якою воз'єднується благодать Божа, і яка вимагає до себе благоговійного ставлення.

При шанобливому відношенні свята вода залишається свіжою і приємною на смак довгий час. Зберігати її слід в чистій ємкості в окремому місці, краще поруч з домашнім іконостасом.

Прочитано 696 раз
Другие материалы в этой категории: « Яблуневий спас Стрітення Господнє »

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены