Среда, 09 сентября 2015 08:17

Як відчистити емальовану каструлю

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

 

Потрібно розтовкти палетку активованого вугілля, насипати його в зіпсовану каструлю, залити отриманий порошок гарячою водою, накрити кришкою і залишити на пів години. Після цього вимити каструлю губкою, і, якщо залишаться ділянки уражені гаром, залийте каструлю оцтовою кислотою на годину. 

І ще декілька порад.

- Перед тим, як братися за чистку зіпсованої каструлі, необхідно перекласти залишки їжі в інший посуд і дати ємності охолонути. Слід пам'ятати, що емаль погано переносить перепади температури і, тому, заливати ще гарячу емальовану каструлю холодною водою вкрай не рекомендується.

- Приготуйте соляний розчин і залийте його в зіпсовану посудину. Поставте на вогонь і кип'ятіть до тих пір, поки частинки пригорілої їжі повністю не відійдуть від стінок і дна каструлі. Промийте посуд у проточній воді і витріть насухо.

- Залийте посуд теплою водою, додайте 3-4 столових ложки харчової соди і ретельно розмішайте розчин. Залиште на ніч. З ранку поставте ємність на плиту і прокип'ятіть воду протягом 1,5-2 годин. Перевірте стан каструлі. При необхідності, повторіть процедуру кип'ятіння, приготувавши свіжий розчин. Сполосніть каструлю теплою водою і протріть м'якою ганчіркою.

- Для видалення жовтого нальоту зі стінок емальованого посуду необхідно заповнити ємність водою і додати оцет. Оцет додається з розрахунку п'ять столових ложок на один літр води. Прокип'ятіть отриманий розчин протягом двох годин. Проводити таку процедуру рекомендується 2 рази на місяць.

- Для того щоб повернути емальованій каструлі первісний вигляд можна скористатися «народним» методом. Підберіть велику ємність з таким розрахунком, щоб можна було повністю занурити в неї вашу каструлю. Підійде відро або таз. Наповніть ємність водою і встановіть на вогонь. Додайте в гарячу воду харчову соду і канцелярський клей з розрахунку 5 столових ложок соди і одна пляшечка клею на п'ять літрів води. Розмішайте і доведіть воду до кипіння. Зменшіть вогонь і занурте каструлю в рідину на 20-25 хвилин. Ретельно промийте проточною водою.

- Ніколи не застосовуйте при чищенні емальованого посуду абразивні чистячі засоби і металеві щітки - застосування цих засобів може привести до пошкодження шару емалі. А це не тільки зіпсує зовнішній вигляд каструлі, але й відкриє шкідливим речовинам, які входять до складу сплаву, доступ до вашого організму.

Прочитано 789 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены