Четверг, 20 августа 2015 11:18

Яблуневий спас

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

 

У Лозовій 19 серпня православні святкують Преображення Господнє або як ще його називають Яблуневий Спас. Це один із 12 найбільших християнських свят. Прихожани храму святого Трифона прийшли помолотися і освятити плоди.

В цей день, за біблійними переказами, Ісус явив апостолам свою божественну силу. Він повів апостолів на гору Фавор і там змінився: його обличчя засяяло, а одяг став білим, "як світло". Також апостоли побачили пророків Іллю та Мойсея, які розмовляли з Христом.

Свято нагадує людям про необхідність змінюватися духовно.

У цей день освячують яблука і інші фрукти і овочі нового врожаю і зустрічають осінь.

Яблуневий Спас відзначається церквою з IV століття 19 серпня, після того, як Свята Олена звела на горі Фавор храм на честь Преображення Господнього. За Євангелієм - Преображення Господнє відбулося за сорок днів до Великодня, церква ж перенесла це свято на серпень для того, щоб свято не збігався з Великим постом.

Яблучний Спас, згідно з Православним календарем, припадає на Успенський піст, але, починаючи з цього дня, дозволяється їсти яблука і інші фрукти, які були освячені під час святкової літургії.

З трьох Спасов - Медового(14 серпня), Яблуневого(19 серпня) і Горіхового(29 серпня), Яблуневий вважається найбільшим. До настання цього свята не дозволялося їсти ніяких плодів, а після освячення деяку частину врожаю роздавали жебраком. Ще яблуками пригощали всіх присутніх у церкві, хворим передавали додому. Дану традицію вважали доброю справою.

19 серпня в день Яблуневого Спаса здійснюється божественна літургія, на якій згадуються події Преображення Господнього. Раніше всі одягалися в білий одяг - це колір даного свята.

У стародавні часи віруючі обов'язково відзначали Яблуневий Спас. Напередодні пекли пироги з яблуками, варили варення і пригощали один одного. Вважалося, що після Яблуневого Спасу починаються холоди і наближається осінь.    Прийшов Спас - Прийшов Спас - готуй рукавички  про запас.

В це свято окроплялися свяченою водою не лише яблука. Освячуються також фрукти, ягоди, квіти, трави, все чим багате літо.

Прочитано 837 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены