Среда, 19 августа 2015 08:34

Як зберегти зір, працюючи за комп’ютером?

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

На сьогоднішній день уявити собі день звичайної людини без постійних навантажень на очі неможливо. Постійна робота за комп’ютером, стреси, нестача вітамінів і відсутність перерв при напруженій роботі – і в результаті похід до офтальмолога неминучий.

У цій статті ми поділимося з вами перевіреними на практиці порадами, як зберегти зір при постійних навантаженнях. Також це допоможе вам оптимізувати свою роботу так, що окуляри вам не знадобляться ще довго!

Щоб надовго зберегти свій зір, необов’язково харчуватися однією чорницею і морквою. Збагатіть свій раціон стравами, що містять каротин, аскорбінову кислоту і вітамін В2. Ці загадкові речовини містяться в цілком доступних абрикосах, петрушці, вершковому маслі, шипшині, чорній смородині і продуктах, багатих білками. Печінка, брюссельська капуста, горіхи, цитрусові – основні захисники нашого зору. А пакетик смаженого мигдалю в сумці – запорука відмінного перекусу протягом дня. Це і ситно, і корисно для ваших прекрасних очей.

Стандартний інструктаж при роботі за комп’ютером пам’ятаєте? Тридцять сантиметрів від очей до монітора мінімум, ноги на підставці, шия не нахилена і так далі. Всі ці чудові поради, як рекомендації хорошого терапевта: дієві і абсолютно марні в реальному житті. Постарайтеся дотримуватися основного правила: при роботі за комп’ютером просто необхідно робити перерви в 10-15 хвилин щогодини. Відпочиньте, приготуйте собі чаю або кави, зробіть необхідні дзвінки, приберіть на робочому столі – дайте відпочинок своїм очам, не зашкодивши при цьому роботі.

Якщо ж робити перерви щогодини не виходить, є невелика хитрість. Повісьте над своїм робочим столом що-небудь зелене, приємного для вас відтінку – це може бути картинка, листівка, шматочок тканини або просто кольоровий папірець для записок. У центрі папірці поставте чорну крапку і фокусуйте на ній зір кожного разу, коли відчуваєте, що втомилися. Зелений колір розслабляючи діє не тільки на психіку, але й на очі. Не забувайте також … моргати.

Лікарі-офтальмологи з усього світу одноголосно заявляють, що основною причиною, чому від роботи за комп’ютером псується зір, є пересушені рогівки ока. А це відбувається, якщо людина моргає рідше, ніж зазвичай. Синдром «сухих очей» – це неприємне відчуття печіння і сухості в очах, яке виникає при напруженій і довгій роботі за комп’ютером без перерв, занадто сухе повітря в приміщенні або банальне недосипання. Справитися з цим неприємним станом допоможуть спеціальні краплі і, зрозуміло, повноцінний відпочинок.

Але і правильне харчування в поєднанні з правильною роботою за комп’ютером ще не дають гарантії, що вам не доведеться зіткнутися з проблемами із зором. Наприклад, спадковість, загальний стан навколишнього середовища або інші хронічні захворювання можуть мати значний вплив. Щоб мінімізувати його, а також зміцнити очні м’язи, показана спеціальна гімнастика. Ніяких тренажерів і виснажливих тренувань – виконувати ці прості дії потрібно щоразу, як згадаєте про них. А це не так вже й складно.

Розвантажити зір і дати відпочити очам допоможе проста вправа. Потріть долоні, щоб вони стали гарячими і покладіть собі на очі на п’ять-десять хвилин. Перед вами будуть миготіти залишкові світлові образи того, на що ви дивилися перед цим – кольорові відблиски і переливи. Уявіть собі щось чорне, як відро з чорною масляною фарбою. Підключіть уяву і намалюйте собі, як заливаєте ці світлові плями чорною фарбою, завішуєте чорною завісою і т.п. Цей метод лікарі-окулісти рекомендують, якщо вам довго доводиться працювати з яскравими об’єктами – це вправа розслаблює м’язи ока і заспокоює зорові аналізатори.

Прочитано 743 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены