Пятница, 14 августа 2015 16:26

Походження чесних древ Животворящого Хреста Господнього

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

 

Віряни Петро-Павлівського храму прийшли донести молитви Богу і освятити плоди, якими було щедре цьогорічне літо, а саме мед з маком.

14 серпня Православна Церква святкує винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього. З того часу, коли Син Божий освятив Хрест Своїми стражданнями, в ньому стала проявлятися незвичайна чудодійна сила. Святкування було встановлено в Константинополі.  Зародження цього свята відбулося у 9 столітті, а в 12-13 століттях свято затвердилося у всіх Православних церквах світу. А приводом стали численні хвороби, які часто починалися в серпні.

У це свято в храмах належить виносити  Хрест для поклоніння. Також в цей день здійснюється мале освячення води до або після літургії. За традицією, разом з освяченням води здійснюється освячення меду, маку. Тому в народі свято отримало назву «Медовий Спас». 

Здійснюючи святкування на честь Хреста Господнього, Православна Церква підносить Свої щирі і старанні молитви до Самого Господа про те, щоб Він силою Хреста Свого захищав від скорбот, хвороб, ворогів видимих і невидимих.

Цього дня також згадуєься пам'ять мучеників братів Маковіїв, які жили в  ІІ столітті до Різдва Христового. Вони постраждали від нечестивого сирійського царя Антиоха Епіфана, відмовившись  прийняти язичницькі вірування.

Народний погляд переосмислив назву свята у зв'язку з маком, який дозріває до цього часу. 

З 14 серпня розпочинається Успенський піст, який продовжується два тижні. Він встановлений перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері. Варто пам'ятати головне, що піст перш за все духовний. Без духовного посту піст тілесний – усього лише проста дієта. Святий Антоній Великий наголошував, що святий піст як стриманість у першу чергу язика, серця, а потім уже шлунку. Тож, намагайтеся не їсти своїх ближніх.

Прочитано 716 раз
Другие материалы в этой категории: « День Смоленської ікони Божої матері Яблуневий спас »

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены