Податкова інформує - Пульс

Міндоходів роз’яснює порядок заповнення реквізитів податкової накладної у разі перереєстрації підприємства

Зокрема, за період з дати внесення змін назви підприємства до дати початку дії нового свідоцтва платника ПДВ в отриманих від постачальників податкових накладних має бути зазначено дві назви підприємства: попередня та нова.

У разі, якщо податкова накладна при перереєстрації складена постачальниками з порушенням зазначених вимог, податковий кредит за такими накладними у податковій декларації за звітний період можна включити лише з одночасним наданням скарги на дії таких постачальників.

Докладніше у листі Міндоходів від 17.07.2013 р. № 12232/7/99-99-19-04-02-17).

 

На цій сторінці розміщено наступні новини:

1. Підписано закон про зміну порядку нарахування податку на нерухомість  

2. Коротко про деякі аспекти сплати єдиного податку.

3. Працевлаштували 76 мешканців Лозової 

4. За сім місяців Держбюджет поповнено  на 63,6 млн. гривень 

 5. Доходи не більше 10 млн грн: коли подавати декларацію з податку на прибуток

Податковий розрахунок 1-ДФ подається окремо за кожний квартал протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.

          На всіх працівників, у тому числі і тих, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, подається податковий розрахунок єдиним документом. 

Як надавати декларацю підприємцю - платнику єдиного податку 2 групи, при переході на загальну систему оподаткування протягом року?

Підприємець — платник єдиного податку 2 групи, що відмовляється від спрощеної системи оподаткування протягом року, надає Податкову декларацію за звітний квартал, у якому подано заяву про перехід на загальну систему оподаткування. 

Декларація надається протягом 40 календарних днів, після закінчення звітного кварталу, із зазначенням доходу отриманого з початку звітного року.

   Як визначається дохід за попередній календарний рік, якщо перехід на спрощену систему здійснюється протягом року?

Завдяки сервісам Міністерства доходів і зборів платники податків можуть оперативно та безкоштовно отримати довідки, дозволи та  свідоцтва.  Так, зокрема, серед послуг, які пропонуються,  – реєстрація книги обліку доходів та витрат, видача довідки про сплату роботодавцем податків та зборів, реєстрація реєстратора розрахункових операцій, видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, видача торгового патенту тощо. Загалом перелік таких адмінпослуг містить 55 найменувань та затверджений відповідним наказом Міністерства.

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до Закону податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.

Законом також переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги.

Де ФОП - платник єдиного податку, який здійснює діяльність в декількох місцях, має зберігати книгу обліку доходів (книгу обліку доходів і витрат)?

Книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість. Книгу обліку доходів і витрат ведуть платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.

 Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до закону, податок на нерухомість за поточний рік громадянами сплачуватиметься лише у 2014 році.

Після набуття чинності цього Закону громадяни- платники цього податку можуть безперешкодно отримати вже сплачені у 2013 році кошти.Для цього їм потрібно лише звернутися із заявою до територіального органу Міндоходів не пізніше трьох років з дня сплати коштів.

 Суб’єкт господарювання, який протягом року отримав право власності (користування) на земельну ділянку, подає річну податкову декларацію або щомісячні декларації за типом «Звітна». Зазначені декларації подаються до територіального органу Міндоходів України за місцезнаходженням земельної ділянки.